niegrzecznemamuski.blogspot.com

wtorek, 2 lutego 2010

DDTVN :)))

Czy do Was też napisała Pani z prośbą o wystąpienie w programie?

51 komentarzy:

  1. Też. Miała zadzwonić, ale nie zadzwoniła ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. hmmm, może warto najpierw ustalić co w ogóle chcemy o sobie jako Niegrzecznych Mamuśkach mówić...

    OdpowiedzUsuń
  3. a właśnie ktoś pisał w tej sprawie :) całkiem zapomniałam muszę przeszukać i poszukać :)

    co mówić? prawdę ;) status na dole strony ;) każda z nas wie dlaczego tu jest i dlaczego identyfikuje się z ruchem :)
    a poza tym strona ogólnodostępna więc Pani z DDTVN na pewno poczytała i wie o co nam chodzi wszystkim razem i każdej z osobna :)

    OdpowiedzUsuń
  4. kala - co nas łączy i jaka jest filozofia to jasne, chodzi mi raczej o to czy mamy jakiś wspólny plan poza tym blogiem... bo jeśli tak to jest szansa żeby się dobrze sprzedać przy dość dużej oglądalności (i to w grupie docelowej!), albo nie.
    może to takie moje PRowe skrzywienie...

    OdpowiedzUsuń
  5. jak masz pomysł i czas ;) i natchnienie to ja jak najbardziej za - dobra reklama nie jest zła i na pewno wzrośnie liczba odwiedzających stronę ale ja osobiście mogę udzielić Pani DDTVN jedynie inf mailowej lub telefonicznej bo na inną to chwilowo nie mam czasu... bo bycie niegrzeczną matką nie przysparza więcej wolnych chwil niż je się samoistnie nie wyegzekwuje ;)
    a co powiedzieć? zależy o co pytają ;)
    więc Matki chętne do boju :)

    OdpowiedzUsuń
  6. wkleilam list w poscie wyżej - proszę się zgłaszać :) pani Hania (bardzo miła;)) czeka na kontakt :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja totalnie NIE-medialna i nie mam z kim Oli zostawic.

    OdpowiedzUsuń
  8. Moim zdaniem Daria ma racje i warto ustalić jakie są dalsze plany rozwoju bloga, kto może/będzie mógł pisać, czy są w przyszłości plany powstania formalnego stowarzyszenia itp... Bo wydaje mi się, że DDTVN chodzi o ruch społeczny, a nie pojedyncze Mamuśki.

    OdpowiedzUsuń
  9. Dziewczyny
    a jak się stać współtwórcą Bloga Niegrzeczne?
    Bo gdyby ktoś pytał, to ja grzecznie ;)
    rękę do góry podnoszę i zgłaszam się na współtwórcę :).

    Na razie podczytuję, biernie, ale chciałabym wrzucić też jakiegoś posta :).

    uściski
    na ten śmnieżnie biały dzień!
    Mama Zosi

    OdpowiedzUsuń
  10. szybko nam to idzie :))
    ja daleko od Warszawy... mogę pomóc tylko na odległość

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja rozmawiałam z tą panią. pewnie sie okaze, ze Wrocław za daleko..szkoda..bo się piszę ;)

    OdpowiedzUsuń
  12. ojj to Szczecin ... jak zwykle nie po drodze :P

    OdpowiedzUsuń
  13. Justyna - dzięki za wsparcie - o to mi właśnie chodzi. Np na razie wszyscy mają uprawnienia administratora poza coralie...
    A a propos TV - ktoś pytał tej Pani w jakim kontekście mamy być? czy przy okazji innego materiału? czy ma być tylko o NM?
    Lila - coś wiesz?

    OdpowiedzUsuń
  14. To ma byc material o wyluzowanych matkach z tego co zrozumialam, czyli o nas :)))

    OdpowiedzUsuń
  15. Zosia Hajduczek - mamy maila niegrzecznemamuski@gmail.com (jest tak wpisane na facebooku, ale nie wiem kto nim zarządza...) i pewnie logicznie by było jakbyś tam napisała, bo potrzebny Twój adres mailowy :)
    jak nie masz z tym problemu możesz maila podać tu, każda z nas może Cię dodać:)

    OdpowiedzUsuń
  16. czyli jednak o matkach jako osobach a nie o NM?

    OdpowiedzUsuń
  17. Hmm, powinnam cos wiedziec za godzinę to dam znac

    OdpowiedzUsuń
  18. właśnie, jeśli chodzi o zarządzanie blogiem i dołączanie nowych Mam - jestem jak najbardziej ZA rozszerzaniem naszego grona - tylko trzeba jakoś to opracować bo po "reklamie" w TV może narobic się tu mały bałagan. Kto czym zarządza? Facebook - rozumiem, że Kala.
    Może macie pomysł?

    OdpowiedzUsuń
  19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  20. Daria: tylko Zosia zna hasło na maila a jej chwilowo nie ma... a czemu piszesz, że coralie nie jest admin.?

    Zosia H.: podaj tu maila :)

    To chcecie czy nie żeby każdy chętny mógł publikować posty/administrować???

    OdpowiedzUsuń
  21. jak najbardziej, tylko po TV może chętnych być sporo - a wiecie jak jest w sieci...po prostu nie wiem jak to rozwiązać, jak rozpoznać prawdziwą Mamuśkę?

    OdpowiedzUsuń
  22. Marcia, po tym, że daje dziecku parówki na kolacje na przykład. A tak na serio to racja (żeby jakoś ogarniać to, kto tu jest i co ewentualnie chce przekazać), bo różnie to się może potoczyć. Sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie :-)

    OdpowiedzUsuń
  23. Ktoś powinien pilność praw do publikacji i również cenzurować komentarze... Niestety, ale na każdym forum, które odwiedza dużo ludzi jest problem z różnymi pomyleńcami.

    Osobiście uważam, że powinien być to portal, a nie blog (nie w sensie treści, a możliwości technicznych).

    OdpowiedzUsuń
  24. Justyna: domene już mamy więc zobaczym co dalej...
    Narazie trzeba zdecydować jaką robimy selekcje i kto stoi na bramce ;)

    OdpowiedzUsuń
  25. Dziewczyny,
    ostatnio na eDziecko, portal Gazeta.pl
    pojawił się artykuł dotyczący pt,
    "Ruch Złych Matek podbija internet"
    http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102740,7515152,Ruch_Zlych_Matek_podbija_internet.html
    głównie opierający się na Klubie Matek Wyrodnych
    http://forum.gazeta.pl/forum/f,34708,Klub_Matek_Wyrodnych.html
    Cytuję założenia KMW:
    "Matka Wyrodna istota leniwa i wygodna jest. Matka Wyrodna karmi niemowlę Danonkami, a zabawek nie myje co przepisowe 7 dni, tylko jak zaczynają się lepić. Matka Wyrodna nie sterylizuje butelek, wyparza je również z rzadka. Matka Wyrodna czasami nie bawi się z niemowlęciem, ponieważ gdy ono bawi się samo, Matka Wyrodna może posiedzieć przy komputerze/ poczytać książkę/ poobijać się nieco. Matce Wyrodnej zdarza się z czystego lenistwa nie wychodzić z dzieckiem na spacer przez dwa dni. Matka Wyrodna nie prasuje ubranek dziecięcych po obu stronach- robi to wówczas, gdy są wygniecione. Na Matki Wyrodne często urządzane są nagonki na innych forach, gdzie przebywają głównie Matki Idealne.
    Matka Wyrodna, choć czasami bluzgami rzuca, aż miło- ma Klasę."

    I moje pytanie:
    czy Niegrzeczne Mamuśki chcą pokazać się w TV?

    Bo może Panią z DDTVN nakierować na ten Klub? Który nawet rady naukowej się dorobił ;).
    Pojawienie się w telewizorze, może wprawić w ruch machinę nie do ogarnięcia...

    Taki mój wolny wniosek.
    Ale jak mawia mój nadszyszkownik ;) "Wola allaha!", jak większośc będzie sobie życzyła, tako zrobimy.

    OdpowiedzUsuń
  26. A i mój mail
    zosia.hajduczek@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  27. organizacyjnie.
    co do administrowania to powinno jak na razie zostać tak jak jest - ogólnie dostępne - ale oczywiście pojawia się problem co z "nowymi". Jeżeli jest to ktoś kto zna kogoś z nas to problem jest mniejszy, inaczej gdy nie znamy.
    Dlatego też utworzyłam stronę na Facebooku której fani mogą prowadzić dyskusje, pisać uwagi swoje, komentarze i dużo daje to możliwości dla osób nie będących adminem a które są naszym ruchem zainteresowane. ktoś poznaje nas my kogoś i kwestia anonimowości znika odrobinę. Może to jest jakies ułatwienie w kwestii nowych członków.

    do gmaila dostęp mam ja podobnie jak faceebooka - te same loginy- chętnie się podzielę tajnymi informacjami :) kontakt na emaila proszę.

    jak na razie na gmaila przychodzą zaproszenia z facebooka ale gbyby coś ważnego to dam znać.

    OdpowiedzUsuń
  28. Kala, ale prowadzenie dyskusji w dwóch miejsach nie podoba mi się. Trzeba śledzić kolejną stronę, część osób będzie tu, część tam. Proponuję ustalić,że tam się witamy, a tu rozmawiamy.

    OdpowiedzUsuń
  29. Widzę, że pojawiła się ankieta dotycząca administrowania boga. Dobry pomysł! Wydaje mi się, że trzy osoby (może być i 5 jak będą chętne) administrujące blog to fajne rozwiązanie. Przecież gdy ktoś będzie się chciał podzielić swoimi doświadczeniami w danej kwestii, wyśle swój napisany artykuł do admina i ta osoba go opublikuje z adnotacją o tym, kto jest autorem. Nie uważacie, że w ten sposób unikniemy bałaganu? A po emisji programu w DDTVN może być tak, że pojawią się osoby, które niekoniecznie będą Niegrzecznymi Mamuśkami.

    OdpowiedzUsuń
  30. Chcą mnie nagrac w ten weekend w domu moim. Wspomną o takim portalu jak nasz, ze powstał blog i musze pokazac, ze wrzucam na luz...hmmm

    OdpowiedzUsuń
  31. łooo Lila!! Będziesz "Panią z TELEWIZJI" :)) SUPER!!

    OdpowiedzUsuń
  32. No wezcie przestancie, ja nie wiem czy dam radę ;)
    A poza tym jutro się okaze czy dojadą do mojej wiochy, bo to nie wrocław a pod wrocławiem ;)

    OdpowiedzUsuń
  33. >Zosia Hajduszek pisze ...
    Dziewczyny,
    ostatnio na eDziecko, portal Gazeta.pl
    pojawił się artykuł dotyczący pt,
    "Ruch Złych Matek podbija internet"Bo może Panią z DDTVN nakierować na ten Klub? Który nawet rady naukowej się dorobił ;). <
    No a My nie ;D Lila rzuci Ich na kolana :D jak wrzuci na luz to wymiecie każdy ruch :)

    >Justyna pisze...
    Kala, ale prowadzenie dyskusji w dwóch miejsach nie podoba mi się.<
    Bo właśnie od tego jest administrator.. ktoś kto trzyma kontrolę, scala watki, a dyskusję kończy napisem 'dyskusje przeniesiona na www.niegrzecznemamuski.pl'
    nie mam zamiaru zostawić facebooka samemu sobie i jego wiernym fanom bo wiadomo, że to prowadzi do anarchii :)
    wysyłanie postów na email jest również jednym z wielu rozwiązań w przypadku administrowania przez ograniczoną ilość osób.

    ;)
    zaczęło się od komentarzy na miki blogu a do ogarnięcia jest ogrom :)


    Lila - do boju ;)zresztą nie wiem czy któraś z nas jeszcze chętna więc jak nie Ty to wcale mogą nie mieć materiału :D

    OdpowiedzUsuń
  34. lila no wiesz - wiochy!:)
    dasz rade mała.
    wszyscy ci kibicujemy.
    wow.

    OdpowiedzUsuń
  35. Moim zdaniem autorów może być wielu - np tak jak teraz, ale prawa admina powinny mieć ze 3-4 osoby. Pytanie tylko na jakiej zasadzie nadajemy prawa autorom nowym.
    I za Zosią Hajduczek - nie wiem czy w ogóle chcemy się nagłaśniać. Wydaje mi się, że w obecnej formie bloga, fajniej by było w kameralnym gronie... i możliwość bycia autorem tylko na zasadzie rekomendacji przez członków.
    A jeśli chcemy żeby z tego zrobić coś więcej - to tak jak Justyna uważam, że powinien być na domenie nm.pl portal.
    Z drugiej strony nie przesadzajmy - aż tyle osób nie ogląda DDTVN w tygodniu (swoją drogą postaram się to sprawdzić)

    OdpowiedzUsuń
  36. a no i jeszcze a propos ankiety - ja zagłosowałam na opcję 1 - mając na myśli 3 adminów i wielu autorów - chyba nie ma rozróżnienia admin/autor w ankiecie

    OdpowiedzUsuń
  37. I jeszcze a propos Matek Wyrodnych - na ich forum wątek:

    Czy któraś Wyrodna się chce lansować w TV?

    Autor: mama_kotula 02.02.10, 17:44
    Konkretnie w Pytaniu na śniadanie?
    To jest jak najbardziej poważna propozycja.

    Ja siłą rzeczy nie pojadę do Warszawy, za daleko i nie mówiąc o tym, że mi się ekhem nie chce, mam na głowie remont i przeprowadzkę oraz anginę razy dwa ;-). Jak ktoś chętny, to na priv gmailowy proszę pisać, mama.kotula(maupa)gmail.com, albo na fejsbuku, kto tam ma do mnie dostęp. Albo tutaj. Jak komu wygodnie

    więc jak widać śniadaniówka lubi takie tematy...

    OdpowiedzUsuń
  38. ale z drugiej strony przecież wiele z nas pisało, że gdyby znało takie miejsce i słyszało o historiach innych kobiet dotyczących np. karmienia to byłoby im lepiej. Więc teoretycznie TV jest najlepszym miejscem, żeby to ogłosić i dotrzeć do tych ewentualnych zainteresowanych.

    Czytać i komentować może każdy. Natomiast podoba mi się koncepcja wysyłania listów do którejś z nas przez osoby trzecie. Wtedy możemy je publikować lub nie i mieć jakąś kontrole nad treścią postów.
    Inaczej ma się sprawa z naszymi znajomymi, koleżankami - tu bym nie miała oporów we włączaniu ich do ekipy

    OdpowiedzUsuń
  39. magda: zgadzam się :)

    ten blog powstał po to, by dzielić się z innymi matkami/przyszłymi matkami swoimi doświadczeniami, by nawazjem się wyluzowywać, by walczyć ze streotypem Matki Polki... warto więc by z naszych rad i doświadczeń korzystały i inne dziewczyny... a my, dla naszego grona zawsze mamy swoje zahasłowane blogi... ;)

    OdpowiedzUsuń
  40. apropos wyrodnych/zlych z komentarza Zosi:
    mi osobiscie zdecydowanie blizej do niegrzecznych matek niz wyrodnych :)
    mam wrazenie, ze nasz klub az tak ekstremalny nie jest...

    Lila - bedziemy ogladac:) fajnie, ze ktos sie odwazyl, bo ja np nie :)

    OdpowiedzUsuń
  41. Wlazłam do netu z zamiarem spytania, jak się dorobić prawa opublikowania na tym blogu swoich przemyśleń, a tu taki szum. :) Uniżenie więc pytam: mogem? Adekwatny będzie mój mail z Bloxa (fiona_apple@gazeta.pl). Cieplejsze słówko mogłyby o mnie pewnie szepnąć magda i ECH, a sprawdzić mnie dogłebniej można zawsze na Bloxie.
    I jeśli mogę dodać swoje zdanie co do formy panowania nad treścią Niegrzecznych Mamusiek - administracja musi być, ale osoby, które chciałyby się tym zająć muszą sobie zdawać sprawę, że przy ewentualnym nagłośnieniu idei, może to zajmować naprawdę wiele czasu. Mierzmy więc siły na zamiary.

    OdpowiedzUsuń
  42. fiona: ależ ja już dawno wysłałam Ci zaproszenie ;) proszem bardzom pisać! raz dwa!

    OdpowiedzUsuń
  43. I chciałam jeszcze dodać, że ja też się nie utożsamiam z Wyrodnymi Matkami... Niegrzeczne Mamuśki to co innego, nowa jakość ;)

    OdpowiedzUsuń
  44. @ ECH - Dzięki wielkie. Tak to jest, jak się ma pińcet adresów mailowych. Nastęnym razem sprawdzę zanim zacznę błagać. :D

    OdpowiedzUsuń
  45. No i dzięki dla magdy, która też wysłała mi zaproszenie. Najwyraźniej Mamuśkowa Niegrzeczność ze mnie emanuje. :P

    OdpowiedzUsuń
  46. o matko ale tu gwarno :D ja w wolnej chwili staram sie byc na biezaco z blogiem ale juz z tym co sie dzieje w okolo to juz nie bardzo. absolutnie do matek wyluzowanych
    (a nawet za bardzo wyluzowanych) moge sie zaliczyc :) Lilka, daj znac jak tam nagranie.

    OdpowiedzUsuń
  47. No to Lila gratuluję. Jak się wszystko uda i Cię w tv puszczą to moze gdzieś by to zamieścić było mozna bo ja niestety polskiej tv nie posiadam a chętnie bym obejrzała :0)
    U mnie z byciem na bieząco to tez trochę na bakier ;0)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  48. Tutaj pewnie znajdzie się krótki filmik:
    http://dziendobrytvn.plejada.pl/

    A znając troszkę tematyczną ramówkę - dzieciowa środa, to pewnie pójdzie w środę za tydzień (10.02).

    OdpowiedzUsuń